Artykuły

Polsko - Niemiecki słowniczek zawodów

Słowniczek prezentuje listę zawodów w języku polskim oraz ich odpowiedniki w języku niemieckim.

Polsko - Angielski słowniczek zawodów

Słowniczek prezentuje listę zawodów w języku polskim oraz ich odpowiedniki w języku angielskim.

Curriculum vitae i list motywacyjny okiem rekrutera

Bardzo przydatną umiejętnością, która pomaga tworzyć wartościowe dokumenty aplikacyjne, jest ich ocena w taki sposób, w jaki zrobiłby to rekruter. To twórcze rozwinięcie filozofii "poznaj swojego wroga". W tym artykule przedstawimy kilka porad, które pomogą Ci na chwilę wejść w skórę osoby oceniającej Twoje dokumenty.

List motywacyjny i błąd który popełniają prawie wszyscy

Fakt, że większość aplikujących uważa list motywacyjny za prosty do napisania świadczy o tym, jak łatwo można nie ocenić prawidłowo stopnia trudności tego wyzwania. Jest pewna kategoria błędów, które pojawiają się w 90% dokumentów. Zajmijmy się nią.

List motywacyjny - czy w ogóle warto go pisać?

Dziś większość kandydatów nie czyta nawet wymogów rekrutera, tylko po prosty wysyła gotowe CV i lekko zmodyfikowany szablon listu motywacyjnego. O ile konieczność wysłania CV jest oczywista, o tyle już z listem motywacyjnym wcale tak prosto nie jest.

Małe błędy w dokumentach aplikacyjnych, które powodują wielki ból

Lepiej niż sucha teoria na wyobraźnię działają przykłady z życia wzięte. Dlatego właśnie postanowiliśmy zebrać ich tutaj tylko kilka i przedstawić je z uzasadnieniem, dlaczego autorzy tych CV i listów motywacyjnych musieli spotkać się z bolesną odmową.

Jak wysłać CV?

Wydawać by się mogło, że w dobie internetu trudno o zadanie prostsze niż wysłanie CV. Tymczasem chyba jest na odwrót - jeszcze nigdy pracodawcy nie otrzymywali dokumentów tak chaotycznie, bez ładu, składu i sensu i... bez potrzeby. Jak więc wysłać CV?

CV miłe dla oka

Niezależnie od tego, jaki typ CV uznasz za odpowiedni dla siebie, istnieje kilka zasad, które należy potraktować jako uniwersalne.

CV kreatywne - tak czy nie?

CV kreatywne to szczególny rodzaj CV, który sam w sobie ma być z założenia dowodem i świadectwem posiadanych umiejętności. Typ ten stosowany jest rzadko, prawie zawsze wypada kiepsko i tak naprawdę istnieje wiele przeciwwskazań do jego zastosowania. Dlaczego? O tym i o wielu innych problemach dowiesz się z tego artykułu.

Popularne typy CV

CV dla większości osób jest dokumentem niemal tak zwyczajnym, jak poranna kawa. Tymczasem w wielu przypadkach napisanie zwyczajnego, standardowego życiorysu nie tylko nie zwiększa szans na zatrudnienie, ale może je nawet zaprzepaścić. Jakie są więc możliwości manewru?

Co oprócz CV i listu motywacyjnego

W dzisiejszych czasach musimy zdawać sobie sprawę z tego, że samo CV i list motywacyjny to dla pracodawcy za mało. Rzecz jasna wszystko zależy od stanowiska, o jakie się ubiegamy, ale w dużej mierze, pracodawcę interesuje coś więcej.

Jak dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Jeśli treść złożonych dokumentów aplikacyjnych wzbudziła zainteresowanie, najprawdopodobniej zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Co będzie dalej?

Jak napisać list motywacyjny, który zagwarantuje Ci pracę?

List motywacyjny stanowi uzupełnienie i rozwinięcie curriculum vitae. O ile CV zawiera jedynie suche fakty, w dobrym liście motywacyjnym możemy popisać się elokwencją i umiejętnościami pisarskimi. Unikalny list motywacyjny z pewnością może pomóc w zdobyciu wymarzonej posady.

List motywacyjny, wskazówki

Napisanie poprawnego listu motywacyjnego jest proste, jeśli wiemy od czego powinna zależeć jego treść.

Błędy popełniane w CV

Pisząc curriculum vitae po raz pierwszy, bardzo ciężko jest uniknąć błędów.

Kłamstwa w CV

Według różnych badań, m. in. przeprowadzonych przez portal internetowy CareerBuilder.com, prawie połowa pracodawców przyłapała kandydatów do pracy na kłamstwie w curriculum vitae albo podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak napisać dobre CV?

W tym dziale znajdziesz kluczowe informacje, jak napisać‡ dobre, czyli skuteczne CV. Przedstawiamy porady specjalistów w dziedzinie HR, które poprowadzą Cię krok po kroku przez konstrukcję curriculum vitae.

Stopa bezrobocia w Polsce latach 1990 - 2012 (źródło: GUS)

Opracowane na podstawie danych GUS(1990 - 2012)

OFERTY PRACY

Oferty Pracy Polska

30 000 ofert pracy
OFERTA SPECJALNA

Wyślij CV do wielu wybranych pracodawców, jednym kliknięciem

Sprawdź

O pozycję strony dba Epsilon SEO